Банер
Банер
Loading...

Вінниччина: плакат з ознаками агітації розмістили на стелі Незалежності

У місті Томашпіль на стелі Незалежності розміщено плакат, який може мати ознаки агітації за потенційного кандидата у Президенти. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 Так, плакат зі світлиною нині діючого Президента, потенційного кандидата на пост Президента України Петра Порошенка і Митрополита Епіфанія та написом «Томос для України» розміщено на пам’ятному знаку, який стоїть на площі біля Томашпільської районної державної адміністрації.

 Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА  Тетяна Юзвяк вказує, що діючий Президент України не є на сьогоднішній день кандидатом на пост Президента, тому на прояви популяризації його діяльності (а фактично дочасної агітації) не діють норми Закону України «Про вибори Президента України» щодо правил та обмежень проведення передвиборної агітації. Закон України «Про вибори Президента України» (ст. ч.4 ст. 59)  зобов’язує місцеві органи влади відвести місця та обладнати стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації. Поза межами виборчого процесу орган місцевого самоврядування регулює порядок благоустрою населеного пункту, в тому числі порядок розміщення в населеному пункті рекламно-інформаційних матеріалів. Тому наразі  в даному випадку вбачаємо порушення загальних правил благоустрою, зокрема розміщення рекламно-інформаційної продукції у не відведеному для цього місці.

 Відповідно до частини 14 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розміщення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, політичної реклами та повідомлень про перебіг виборчого процесу на пам'ятках архітектури, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.


 Нагадаємо, Центральна виборча комісія 15 листопада 2018 року опублікувала повідомлення зі зверненням до всіх потенційних кандидатів із проханням не використовувати дочасну агітацію.

 ОПОРА нагадує, що відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

 За коментарями звертайтеся:

 Наталія Величко, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 063 628 67 85

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер