Банер
Банер
Loading...

У Вінниці незабаром запрацює електронна медицина

  Експерти проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я та професійних організацій навчали лікарів Вінниччини роботі з eHealth.   Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з серпня 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади міста почали ще минулого літа. Вже сьогодні до eHealth приєдналися 43 медичних установ Вінниці.

  Впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися. Таким чином гарні лікарі, що насправді ефективно лікують своїх пацієнтів, від цього виграють – зможуть отримувати чесну, достойну зарплатню. Тоді як до недобросовісного лікаря пацієнти не підуть.

  «Місту дуже потрібна система, бо вона встановить чесні стосунки між лікарем і пацієнтом, – пояснює Житанська Олена Сергіївна, заступник директора  департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА. – Громадяни нарешті зможуть отримати якісну і безкоштовну медичну допомогу, а праця лікарів буде справедливо винагороджена. Зі свого боку ми готові виділити медичним закладам кошти на обладнання та забезпечення доступу в інтернет».

  Під час семінару головні лікарі спілкувалися з розробниками – командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я – про те, якою вони б хотіли бачити систему в майбутньому. Тестова експлуатація eHealth – спеціальний етап для виявлення та усунення максимуму недоліків.

   «Ми були приємно вражені обізнаністю лікарів Вінниччини, – ділиться враженнями Світлана Котляревська, координатор навчальних програм проектного офісу eHealth. – Зворотній зв’язок допомагає робити eHealth кращим, практичнішим, тому запитання, знання та досвід лікарів Вінниччини для нас – на вагу золота».

  Своїм освітнім туром проектний офіс планує охопити всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій). Команда eHealth вже встигла провести навчальні семінари у Бахмуті, Харкові та Полтаві. Далі команда проектного офісу помандрує до Одеси, куди прієднаються Миколаївська та Херсонська області. Тур відбувається за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та проекту U-LEAD. Розробку системи eHealth ініціювали громадські організації – міжнародна антикорупційна Transparency International Ukraine та найбільше в Україні об’єднання пацієнтів – “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. Згодом проект знайшов підтримку керівництва МОЗ та міжнародних донорів. Сьогодні на розробку системи не витрачено жодної гривні бюджетних коштів чи кредитних засобів. Після того, як розробку буде завершено й систему буде досліджено щодо інформаційної безпеки, її отримає на баланс спеціально створене для цієї мети державне підприємство.

Юлія Мірошник


      Рейтинг@Mail.ru    

Вибрати мову

Банер
Банер
Банер
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер